• Nasze przedszkole czynne jest w godzinach 7.00 - 16.30.
  • Przedszkole jest bezpłatne. Rodzic ponosi tylko koszt dziennej stawki żywieniowej.
  • Przy przedszkolu znajduje się duży parking.
  • W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna dbająca o wszechstronny rozwój każdego dziecka.
  • Nasze sale są kolorowe, przestronne z pełnym wyposażeniem sanitarnym.
  • Wokół przedszkola znajduje się plac zabaw, co umożliwia regularny pobyt na świeżym powietrzu.
  • Oferujemy pełne wyżywienie dla dziecka: śniadanie, obiad, podwieczorek przygotowywane na miejscu ze świeżo dostarczonych produktów spożywczych.

Nauka i zabawa

• W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego oraz zajęcia logopedyczne, a także dla chętnych dzieci ze starszych grup zajęcia z religii.
  • Oferujemy pomoc specjalistów: pedagoga specjalnego, psychologa, logopedy i innych w miarę potrzeb.
  • Wspomagamy rozwój dzieci z trudnościami poprzez prowadzenie zajęć indywidualych, zajęć w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz realizujemy orzeczenia i opinie z Poradni psychologiczno - pedagogicznej.
  • W pracy dydaktyczno - wychowawczej wykorzystujemy nowatorskie metody nauczania: metody pedagogiki zabawy, metodę projektu, metody plastyczne, metody badawcze i wiele innych oraz wprowadzamy innowacje pedagogiczne.
  • Podczas zajęć z dziećmi w celu ich uatrakcyjniania wykorzystujemy ciekawe środki dydaktyczne: chusta animacyjna, tunel animacyjny, mata grająca, chusty cyrkowe itp.
  • Promujemy rozwój czytelnictwa u przedszkolkaów - posiadamy tytuł "Bychawskiego Ambasadora Czytelnictwa".
  • Organizujemy dla dzieci zajęcia zgodnie z ich zainteresowaniami np. warsztaty kulinarne, mydlarskie, pszczelarskie itp.
  • Włączamy się w realizację ogólnopolskich projektów edukacyjnych "KIK 34 - program zapobiegający otyłości u dzieci", "Program edukacyjny Przygody Fajniaków", "Projekt ekologiczny i wiele innych".

Współpraca i działalność lokalna

• Podejmujemy współpracę z różnymi instytuacjami wspierającymi rozwój dziecka np. Poradnia psychologiczno - pedagogiczną, Szkołą Podstawową, Miejską Biblioteką Publiczną, Bychawskim Centrum Kultury, Agencjami artystycznymi.
  • Bierzemy czynny udział w uroczystościach gminnych: "Kolędowanie przy szopie", "Gminny Dzień Babci i Dziadka", "Dziecięca Bychawa" itp.
  • Organizujemy gminną imprezę "Przegląd Dziecięcych Talentów".
  • Organizujemy szereg imprez ogólnoprzedszkolnych i grupowych ustalonych w kalendarzu.
  • Mamy opracowany kalendarz świąt nietypowych, świętujemy: "Dzień kropki", "Dzień kredki," "Dzień uśmiechu" itp.
  • Organizujemy wycieczki w ciekawe miejsca: Wojciechów, Zamość, Bałtów, Kazimierz, do kina i teatru.
  • Organizujemy konkursy dla naszych przedszkolaków: "Moja ulubiona postać z bajki", "Świąteczny konkurs plastyczny" itp.
  • Zapraszamy do naszej placówki ciekawych gości: aktorów, muzyków, sportowców, ludzi różnych zawodów.
  • Czynnie włączamy się w ogólnopolskie akcje charytatywne: "Góra grosza", "Pomóż dzieciom przetrwać zimę","Zbieranie nakrętek","Zbiórka dla schroniska dla zwierząt","Zbiórka dla hospicjum","Pomoc dzieciom z Ukrainy".
  • Bardzo cenimy współpracę z rodzicami, dlatego podejmujemy wspólne działania na wielu płaszczyznach życia przedszkola.

Nasze przedszkole jest placówką przyjazną każdemu dziecku! Serdecznie zapraszamy! Dołącz do nas!